Novinky SCZ

Naši curlingisti prvýkrát medzi európskou elitou

Slovenský curling najúspešnejšiu sezónu

Slovenský curling účasťou na MS párov vo Švédsku uzavrel historicky najúspešnejšiu sezónu. Tím mužov sa prvýkrát predstavil na ME A-kategórie, kde si pripísal jedno víťazstvo nad Talianskom a skončil na 10. mieste. Darilo sa aj ženskej reprezentácii, ktorá získala na ME C-kategórie v Dánsku zlaté medaily a spolu s mužmi sa predstavi na európskom šampionáte v béčku v Estónsku. Historicky prvýkrát postúpili v kvalifikácii MS vo Fínsku do play-off aj naši juniori, ktorí skončili na 9. mieste.
Slovenský curlingový zväz ďakuje všetkým tímom za úspešnú reprezentáciu a praje veľa úspechov na ME v Estónsku a MS v Kanade.
SCZ ďalej ďakuje všetkým za pomoc pri prevádzkovaní curlingovej haly na ZŠ V. Dzurillu v bratislavskom Ružinove. Predpokladaný začiatok novej sezóny je 7. septembra.
SCZ praje všetkým členom pekné leto a veľa úspechov v novej sezóne :)
Majstri SR 2017/18: muži CC Poprad, ženy 1. CC Bratislava II, mixy CC Martin, páry D. Matulová, Moravčík

Slováci na MS párov s dvomi víťazstvami

Titul získalo Švajčiarsko

Slovenská reprezentácia párov skončila na MS vo Švédsku v D-skupine na 6. mieste a do osemfinále nepostúpila. Slovensko reprezentovala dvojica Daniela Matulová a Milan Moravčik.
Titul majstra sveta získalo Švajčiarsko.
Výsledky SR: Švédsko 2:10, Škótsko 3:10, Hongkong 5:8, Čína 5:7, Francúzsko 0:9, Izrael 10:5, Španielsko 10:9.
www.worldcurling.org/wmdcc2018/livescores

Slovenky postúpili na ME B-kategórie v Estónsku!

ME C-kategórie v Dánsku

Skvelý úspech. Slovenské reprezentantky vyhrali ME C-kategórie v Dánsku a postúpili do béčka. Slovensko na šampionáte reprezentovalo kvarteto Silvia Sýkorová, Gabriela Kajanová, Nina Mayerová a Linda Haferová. Gratulujeme :)
Výsledky SR: Rakúsko 6:5, Francúzsko 9:4, Bielorusko 11:5, Slovinsko 9:5, Poľsko 4:6, Chorvátsko 8:7.

O postup do béčka: SR - Poľsko 4:3

 

Majstrom Slovenska v mixoch tím CC Martin

Víťaz získa právo reprezentovať SR na MS v Mexiku

Novým majstrom Slovenska v mixoch sa stal CC Martin, ktorý vo finále zdolal Blackwater 5:3. Bronz získal Linda team. Víťazny tím v zostave Milan Moravčík, Slávka Zubercová, Juraj Gallo a Daniela Matulová získal právo reprezentovať Slovensko na MS v Mexiku.

RSS
123

WCF

Wins for Canada and Scotland keep pressure on leaders Sweden

Wins for Canada and Scotland keep pressure on leaders Sweden

Wins for Scotland – by 9-4 over Germany – and by Canada, 7-6 over Korea after an extra end, put pressure on leaders Sweden, who sat out this session, in Tuesday morning's ninth session of the 361° World Men's Curling Championship in Las Vegas, United States. Scotland and Canada now share second place along with Norway.
Germany pick up first win while Sweden stand alone at the top of the rankings

Germany pick up first win while Sweden stand alone at the top of the rankings

Olympic silver medallists Sweden beat Korea by 5-4 in Monday evening's eighth session of round-robin play at the 361° World Men's Curling Championship 2018 in Las Vegas, United States, to go into a clear lead at the top of the rankings. In the same session Germany beat Netherlands by 8-7 after an extra end to record their first win so far.
Canada's Kevin Martin latest inductee to World Curling Hall of Fame

Canada's Kevin Martin latest inductee to World Curling Hall of Fame

The World Curling Federation has inducted Canada's Kevin Martin, into the World Curling Hall of Fame at the 361º World Men's Curling Championship 2018, in the city of entertainment, Las Vegas, United States. An Olympic gold medallist in Vancouver, in 2010, Martin was the first Canadian curler to represent his country at more than one Olympic Winter Games.
Switzerland beat Germany for first 361º World Men's win

Switzerland beat Germany for first 361º World Men's win

Switzerland beat Germany by 7-4 in Monday (2 April) afternoon's seventh session of round-robin play at the 361° World Men's Curling Championship 2018 in Las Vegas, United States, to record their first win of the event so far.
Japan achieve first win in Las Vegas as Norway join Sweden in first place

Japan achieve first win in Las Vegas as Norway join Sweden in first place

There were two games in Monday (2 April) morning's sixth session of round-robin play of the 361° World Men's Curling Championship 2018 being held in Las Vegas, United States, with Japan facing Netherlands and Norway playing United States.
RSS
First14151617181920212223Last

 

 

 

 

 

 


Slovenský curlingový zväz
Mostová 2
811 03 Bratislava

Tel.: +421 905 606229
Email: info@curling.sk
Web: www.curling.sk

 

 

 

 

 

 

 


IČO: 37841866
DIČ: 2021718534

IBAN: SK7202000000002805070259