VINCI liga vozičkárov, Praha

Slováci víťazmi medzinárodnej súťaže

Slovenskí curlingisti sa stali v Prahe suverénnymi víťazmi medzinárodnej VINCI ligy vozičkárov, keď zo 14 zápasov zaznamenali 13 víťazstiev. Naši reprezentanti vyhrali súťaž s 26 bodmi, na druhom mieste skončilo Taliansko (24 bodov), tretiu priečku obsadil český tím SC JÚ Praha A (18 bodov). Slováci hrali v zostave Radko Ďuriš, Dušan Pitoňák, Peter Zaťko a Monika Kunkelová pod vedením trénerskej dvojice František Pitoňák a Milan Bubeník.
Liga curlingu vozíčkářů 2010/11 (scjupraha.eu)

Ontario MD Tour, Cambridge

Slovenský pár v Kanade s tromi prehrami

Slovenský pár Paula Hajduk, Janko Horáček skončil v Kanade na Ontario MD Tour v Cambridge v skupine s tromi prehrami na štvrtom mieste a do štvrťfinále nepostúpil. Naša dvojica zakončila kanadské turné tesnou prehrou s domácim párom Randell, Lemieux 6:7.
Ontario Mixed Doubles Tour Championship (curlingzone.com)

Walker Industries, Ontario

Skvelý úspech slovenského páru v Kanade

Výborný úspech dosiahol na turnaji Walker Industries v meste Arthur v kanadskej provincii Ontario slovenský pár Paula Hajduk, Janko Horáček, keď skončili na 5. mieste. Slováci sa zaskveli už v úvodnom zápase triumfom nad neskoršími víťazmi turnaja Scottom McDonaldom, Laurou Neil (Kanada) 6:3 a potom aj hladkým víťazstvom nad ďalším skúseným domácim párom Samuel Giulbeault, Jenny Medden 7:1. Našu dvojicu zastavil až vo štvrťfinále strieborný medailista z Pankontinentálnych majstrovstiev 2022 Jiyoon Kim s Jin Jeong (J. Kórea), ktorí nakoniec obsadili druhé miesto.
Slovenský pár šokoval aj v príprave, keď zdolal majstrov Kanady do 25 rokov Zheng, Pietrangelo 10:6. Našich reprezentantov už o týždeň na ich kanadskom turné čaká ďalší turnaj v meste Cambridge. Držíme palce :)
Walker Industries Zmiešaná štvorhra Spiel (curlingzone.com)

High Tatras Open Air 2023, Tatranská Lomnica

Na prvý turnaj pod otvoreným nebom už iba 2 voľné miesta

V Tatranskej Lomnici sa uskutoční historicky prvý curlingový turnaj na Slovensku pod otvoreným nebom High Tatras Air Open 2023 (9. - 12. februára). Všetky tímy majú garantované 4 zápasy, najlepších 6 tímov aj finálové piate kolo. Turnaj je určený pre 18 tímov. Jeho súčasťou je aj miniturnaj v stolnom curlingu. Na turnaj sa už prihlásilo 16 tímov zo 4 krajín, zostávajú posledné dve miesta.
(20+) High Tatras Open Air 2023 | Facebook

Program vrcholných podujatí WCF

Na dvoch podujatiach aj so slovenskými tímami

Svetový curling čaká v prvom polroku 2023 bohatý program, na dvoch podujatiach sa predstavia aj slovenskí hráči. Ako prví zasiahnu do bojov naši vozičkári, ktorí sa v Kanade zúčastnia majstrovstiev sveta párov (4. - 12. marca). Na konci sezóny sa slovenské reprezentantky predstavia na európskom šampionáte céčka v Škótsku (29. apríla - 6. mája).
Program podujatí WCF
Majstrovstvá sveta juniorov,
Fussen (Nemecko), 25. februára - 4. marca
Majstrovstvá sveta vozičkárov, Richmond (Kanada), 4. - 12. marca
Majstrovstvá sveta vozičkárov v mixed doubles, Richmond (Kanada), 4. - 12. marca