Savona Cup, Zbraslav Open

Curlingové pozvánky na turnaje v Prahe

Curlingová sezóna má na programe v Česku v budúcom roku 2 tradičné podujatia. Organizátori týchto turnajov aj prostredníctvom SCZ pozývajú na ich účasť.
Zbraslav Open, 12. - 15. januára 2023, curlingová hala Zbraslav, štartovné 350 eur, odmeny 20 000 Kč
Curling | Sportovní centrum Třešňovka (centrumtresnovka.cz)
Savona Cup, 10. - 12. februára 2023, curlingová hala Roztyly, štartovné 8 000 Kč, odmeny 40 000 Kč
Savona Cup | Prague | Facebook

Swiss Cup, Bazilej

Slováci v generálke na ME s tromi prehrami

Slovenský tím CC Martin skončil na prestížnom turnaji Swiss Cup v Bazileji na 20. mieste. Náš majster prehral vo svojom prvom vystúpení s vicemajstrom Európy spred troch rokov Yannickom Schwallerom tesne 3:5. Slováci v druhom kole nestačili na Škóta Waddella 1:8 a potom aj na Taliana Ribottu 3:5. Na turnaji s absolútnou svetovou špičkou (Škótom Mouatom, Nórom Walstadom, Talianom Retornazom či Američanom Smithom) sa stal víťazom Škót Whyte, ktorý vo finále zdolal Nóra Ramsfjella 6:5.
Swiss Cup Basel 2022 - Recent Games (curling-basel.ch)

Touring Trophy, Biel

Vo Švajčiarsku aj so slovenským majstrom

Slovenský tím CC Martin sa cez víkend úspešne predstavil na 34. ročníku prestížneho turnaja Touring Trophy Biel. Náš majster v konkurencii 18 tímov najskôr začal dvomi prehrami, v zostávajúcich troch zápasoch však nenašiel premožiteľa a v Second Cupe skončil na 3. mieste.
34th Touring Trophy 28.-30.10.2022 - Poradie Skupina B (curling-biel.ch)

International Wheelchair Tournament, Praha

Slováci v Česku na výbornom druhom mieste

Na turnaji v Prahe sa skvele darilo slovenským vozičkárom, ktorí skončili na 2. mieste. Náš tím v zložení pod vedením skipa Radka Ďuriša zdolal v semifinále Maďarsko 8:6, v súboji o zlato však prehral s Poľskom 6:9. Bronz získalo domáce družstvo Česko 1.
16th International wheelchair curling tournament - World Curling Tour

WCT Austrian Cup, Kitzbühel

Slovenský tím Horáček, Hajduk na skvelom treťom mieste

Výborný výsledok na turnaji WCT Austrian MD Cup v Kitzbüheli dosiahol slovenský tím Paula Hajduk, Ján Horáček, ktorý si dvomi víťazstvami zabezpečil postup do semifinále. Aj keď v boji o postup do finále prehral s rakúskym tímom Augustin, Reichel 1:11, celkovým tretím miestom zaznamenal svoj najlepší výsledok v sérii WCT. Víťazom turnaja sa stal nemecký pár Schoell, Harsch.