WCT Mixed Doubles, Lodz

Víťazom sa stal švajčiarsky pár Rupp, Wunderlin

S účasťou slovenskej dvojice Janko Horáček, Paulína Hajduková sa v Poľsku uskutočnila ďalšia časť svetovej série WCT. Víťazom turnaja sa stal švajčiarsky pár Rupp, Wunderlin, ktorý vo finále zdolal estónsky tím Kaldvee, Lill 10:4. Bronz získali ďalší Švajčiari Perret Rios.

Výsledky Slovákov
Korea Mixed Doubles 1:8, Grzelka, Grzelka 6:7, Rybicky, Dzikovski 4:12, Immonen, Siplä 4:10, Perret Rios 1:9

WCT Mixed Doubles Łódź 2021 - World Curling Tour

WCT Heracles Slovakia Mixed Doubles Cup, Bratislava

Svetový pohár aj s tromi slovenskými tímami

Triumfom Kórejského tímu sa skončil v Bratislave prestížny Svetový pohár v mixed doubles. Na Zimnom štadióne v Lamači hralo 15 tímov z 9 krajín. Z domácich tímov sa najviac darilo páru Daniela Matulová, Milan Moravčík, ktorí postúpili do štvrťfinále.

Výsledky
Finále Korea Mixed Doubles - Palancsa, Kiss (Maď.) 6:3, o bronz: Roning, Brenden (Nór.) - Otaegl, Unanue (Šp.) 8:6
WCT HERACLES Slovakia Mixed Doubles Cup 2021 - World Curling Tour

Majstrovstvá sveta vozičkárov, Peking

Slovensko reprezentovala pätica Lyócsa, Kunkelová, Zaťko, Pitoňák a Ďuriš

Slovenskí reprezentanti skončili na šampionáte s bilanciou 3 víťazstiev a 8 prehier na 10. mieste.
Majstrovstvá sveta sa hrali v Národnom vodnom centre, známom aj ako Kocka ľadu, v Pekingu v Číne.
Šampionát bol generálkou pre nadchádzajúce paralympijské zimné hry v Pekingu 2022, kde sa zúčastní najlepších 12 tímov.

Výsledky Slovenska
)Čína 4:8, Lotyšsko 5:8, Švédsko 5:10, Švajčiarsko 12:1, Výber Ruska 5:14, Kórea 5:2, Taliansko 1:8, Nórsko 6:8, Kanada 3:8, Škótsko 8:3, Spojené štáty 5:9
Majstrovstvá sveta v curlingu na invalidnom vozíku 2021 - Svetová curlingová federácia (worldcurling.org)

Olympijská kvalifikácia - muži a ženy, Erzurum

Slovenky skončili na výbornom 3. mieste a tesne im ušiel postup

V mužskej súťaži hralo 17 tímov rozdelených do troch skupín. Slovensko malo v C-skupine za súperov Belgicko, Španielsko, Estónsko, Lotyšsko a Rumunsko. Na podujatí nás reprezentovala štvorica Peter Pitoňák, Tomáš Pitoňák, Jakub Červenka a Juraj Gallo.
Lotyšsko 4:8, Belgicko 11:9, Rumunsko 15:3, Španielsko 5:10, Esónsko 6:11
Slováci skončili v skupine na 4. mieste a do ďalších bojov nepostúpili.

V súťaži žien bojovalo o postup 10 tímov v dvoch päťčlenných skupinách. Slovenky sa postupne stretli s Rakúskom, Brazíliou, Nórskom a Tureckom. Na šampionáte Slovensko nastúpilo v zložení Martina Ščepková, Slávka Makovníková, Lucia Orokocká a Daniela Matulová.

Rakúsko 10:3, Nórsko 6:5, Brazília 11:4, Turecko 4:10
Slovenky sa stali víťazkami skupiny a postúpili do play-off.
Zápasy o postup: Slovensko - Lotyšsko 7:9, Turecko 2:13

Olympijská kvalifikácia - mixed doubles, Erzurum

Slovensko reprezentuje dvojica Daniela Matulová, Juraj Gallo

Slovenskí reprezentanti skončili na predolympijskom kvalifikačnom podujatí, ktoré sa uskutočnilo v tureckom Erzurume, v A-skupine na 6. mieste a do play-off sa neprebojovali. Na turnaji sa predstavilo 16 párov,, ktoré súťažili o posledné zostávajúce miesta na decembrovú olympijskú kvalifikáciu v holandskom Leeuwardene.

Litva 4:10, Kirgizsko 8:7, Lotyšsko 3:6, Portugalsko 1:12, Bielorusko 4:6.
Finále: Turecko - Portugalsko 8:7, Dánsko - Bielorusko 7:5, Lotyšsko - Kazachstan 9:6