Majstrovstvá Európy B-kategórie, Perth

Mužský tím skončil na 4. mieste iba bod za postupom do play-off

Slovenskí reprezentanti skončili na ME v Škótsku na 4. mieste a do play-off nepostúpili. Od 3. miesta nás delil iba jediný bodík, rozhodol tak zápas so Španielskom, v ktorom sme prehrali tesne 6:7. V porovnaní s minulým rokom sme sa zlepšili o jedno miesto. Nedarilo sa však ženskému tímu, ktorý obsadil 10. miesto a vypadol do céčka.
Zostava muži: Róbert Masaryk, Tomáš Pitoňák, Juraj Gallo (skip), Jakub Polák
Ženy: Gabriela Kajanová, Martina Ščepková, Ema Valachová, Lucia Orokocká, Daniela Matulová (skip)
Le Gruyère AOP European Curling Championships 2023 B-Division - World Curling Federation

Majstrovstvá sveta vozičkárov B-kategórie, Lohja

Skvelý úspech Slovákov, postúpili do áčka

Slovenský tím vozičkárov dosiahol na MS B-kategórie vo Fínsku skvelý úspech, keď získal zlaté medaily. V súboji o titul naši reprezentanti zdolali Estónsko 8:4. Slováci však už postupom do finále dosiahli hlavný cieľ, keď postúpili do A-kategórie. Na MS nás pod vedením trénery Daniely Matulovej reprezentovali Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Radko Ďuriš, Adrián Ďurček a Peter Zaťko.
World Wheelchair-B Curling Championship 2023 - Schedule / Summary (worldcurling.org)

WCT Slovakia Mixed Doubles Cup

V konkurencii tímov zo 7 krajín zvíťazil slovenský pár Gallo, Orokocká

Fantastický víkend. Víťazmi prestížneho turnaja WCT serie Slovakia MD Cup sa stal domáci pár Juraj Gallo a Lucia Orokocká. Úspech Slovákov je o to väčší, že na druhom mieste skončili súrodenci Marek a Silvia Sýkorovci. Tretí skončili Maďari Varkoly, Ádam a štvrté miesto obsadil favorizovaný švédsky pár Norrlander, Soderberg. Podujatie sa konalo s podporou BSK.
WCT Slovakia Mixed Doubles Cup I - World Curling Tour

Majstrovstvá sveta mixov, Aberdeen

Slováci skončili v skupne na 5. mieste

Slovenskí reprezentanti skončili na MS v Aberdeene v D-skupine na 5. mieste a do play-off nepostúpili. Naše druždtvo zaznamenalo zo siedmich zápasov 3 víťazstvá a 4 prehry a celkovo obsadilo v konkurencii 34 tímov 19. priečku. Slovensko reprezentovalo na turnaji kvarteto Martina Ščepková, Róbert Masaryk, Daniela Matulová a Jakub Polák.
Výsledky SR: Ukrajina 6:9, Nigéria 7:3, Nórsko 2:9, Lotyšsko 1:9, Hong Kong 13:4, Švajčiarko 2:7, Česko 5:4
World Mixed Curling Championship 2023 - Schedule / Summary (worldcurling.org)

XV. ročník International Wheelchair Tournament, Weztikon

Slováci vyhrali silne obsadený turnaj vo Švajčiarsku

Slovenské reprezentačné družstvo v curlingu na vozíku zaznamenalo skvelý úspech, keď v rámci prípravy na MS vyhrali na turnaji vo švajčiarskom Wetzikone. Družstvo v zostave Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Radko Ďuriš a Peter Zaťko vyhralo v skupine v štyroch z piatich zápasov a prehralo iba s Kanadou (5:8). Slováci však vo finále tohto súpera zdolali 9:1 a zaslúžene sa tešili z triumfu.