Bezplatné curlingové hodiny pre verejnosť

V curlingovej hale na zimáku v Ružinove v sobotu 16. 12. od 16.00 do 18.00

Majstrovstvá sveta mixov, majstrovstvá sveta B vozičkárov, majstrovstvá Európy B mužov a žien, kvalifikácia MS dablov, majstrovstvá sveta B juniorov. Na všetkých týchto akciách mastili curling aj slovenské reprezentanti. Ak sa chceš stať reprezentantom aj ty, príď si curling zadarmo vyskúšať už túto sobotu 16. decembra v curlingovej hale na zimáku V. Dzurillu v Ružinove od 16.00 do 18.00. Bezplatné hodiny sa konajú s podporou bratislavského magistrátu. Stačí málo, vziať si nešmykľavú obuv, voľné nohavice, aby ste sa mohli pri odhode kameňa pohodlne zohnúť,  a ohlásiť svoj príchod mailom na info@curling.sk. Aj keď sa curling niekomu zdá ako náročný šport, nie je to žiadna veda, za hodinku budete gúlať ako šampióni :)

Majstrovstvá sveta junioriek, B-kategória, Lohja

Vo Fínsku aj so slovenskou reprezentáciou dievčat

Slovenská reprezentácia junioriek skončila na majstrovstvách sveta B-kategórie vo fínskej Lohje v skupine na 5. mieste a do štvrťfinále nepostúpila. Vo Fínsku nás reprezentovala Nina Summerová, Melánia Kováčiková, Zorka Reilly a Paulina Hajduk pod vedením českej trénerky Eleny Vaníčkovej.

Majstrovstvá sveta - kvalifikácia, Dumfries

V Škótsku Sýkorovci tesne od postupu do play-off

Slovenskí rreprezentanti Marek a Silvia Sýkorovci skončili v kvalifikácii MS v Škótsku v skupine na 5. mieste a do play-off nepostúpili. Na šampionáte zaznamenali bilanciu 2 víťazstiev a 3 prehier. Od postupu ich delila iba tesná prehra s Belgickom.
Výsledky SR: Litva 2:11, Belgicko 6:7, Brazília 8:4, Fínsko 4:8, Nový Zéland 8:3
Svetové kvalifikačné podujatie zmiešanej štvorhry 2023 - program (worldcurling.org)

Majstrovstvá Európy B-kategórie, Perth

Mužský tím skončil na 4. mieste iba bod za postupom do play-off

Slovenskí reprezentanti skončili na ME v Škótsku na 4. mieste a do play-off nepostúpili. Od 3. miesta nás delil iba jediný bodík, rozhodol tak zápas so Španielskom, v ktorom sme prehrali tesne 6:7. V porovnaní s minulým rokom sme sa zlepšili o jedno miesto. Nedarilo sa však ženskému tímu, ktorý obsadil 10. miesto a vypadol do céčka.
Zostava muži: Róbert Masaryk, Tomáš Pitoňák, Juraj Gallo (skip), Jakub Polák
Ženy: Gabriela Kajanová, Martina Ščepková, Ema Valachová, Lucia Orokocká, Daniela Matulová (skip)
Le Gruyère AOP European Curling Championships 2023 B-Division - World Curling Federation

Majstrovstvá sveta vozičkárov B-kategórie, Lohja

Skvelý úspech Slovákov, postúpili do áčka

Slovenský tím vozičkárov dosiahol na MS B-kategórie vo Fínsku skvelý úspech, keď získal zlaté medaily. V súboji o titul naši reprezentanti zdolali Estónsko 8:4. Slováci však už postupom do finále dosiahli hlavný cieľ, keď postúpili do A-kategórie. Na MS nás pod vedením trénery Daniely Matulovej reprezentovali Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Radko Ďuriš, Adrián Ďurček a Peter Zaťko.
World Wheelchair-B Curling Championship 2023 - Schedule / Summary (worldcurling.org)